Szczegóły

Data Godzina Liga Runda Kolejka Czas gry
20 maja 2018 16:00 2. Liga Polska Wiosenna 2018 32. Kolejka 90'

Podsumowanie

Gospodarze bardzo szybko objęli prowadzenie. Już w 10 minucie poszła akcja na prawej stronie, którą uderzeniem po długim słupku skutecznie sfinalizował Mateusz Goerke. Sobotnie wyniki, które bez względu na końcowy rezultat meczu w Wejherowie utrzymywały Kluczbork nad kreską, jakby uśpiły nasz zespół. W pierwszej połowie biało-niebiescy nie oddali celnego strzału na bramkę miejscowych, a gra im się zwyczajnie nie kleiła. Wejherowianie posiadali widoczną przewagę, ale na szczęście w dobrych okazjach pudłowali i do przerwy było tylko 1:0.

Po zmianie stron goście jakby opanowali sytuację i zaczęli przeważać, ale kompletnie nie radzili sobie nie tyle z rywalem, co z bardzo trudnymi warunkami w postaci fatalnej jakości płyty boiska, jaką zastali na wejherowskim stadionie. Miejscowym to zupełnie nie przeszkadzało, szybko wyprowadzali kontry i obijali męczący się zwyczajnie MKS. Pomiędzy 66 a 71 minutą Kacper Majchrowski był bez szans przy uderzeniach z bliska Rafała Maciejewskiego i Łukasza Nadolskiego.

Rozmiary nieszczęścia zniwelował w 80 minucie Sebastian Deja, po faulu na Konradzie Zaradnym, ale nie miało już to praktycznie żadnego znaczenia, w to niedzielne, przepiękne popołudnie. Na obroną dającego utrzymanie 14 miejsca, a co za tym idzie 2 ligi, nasi chłopcy dostana jeszcze dwie szanse, więc… na dwoje babka wróżyła.