Bełchatów – MKS: Mecz pod znakiem premier

Pierwszy mecz w roli szkoleniowca MKS-u Kluczbork Tomasza Kulawika, "gwizdkowy" debiut na boiskach 2 ligi sędziego Łukasza Gronia oraz premierowy występ przeciwko swojemu byłemu klubowi Piotra Giela, to spójniki niedzielnych zawodów GKS Bełchatów – MKS Kluczbork.

Jest jeszcze jeden fakt, który łączy to wydarzenie i nazywa się Gwardia Koszalin. To ostatni rywal obu zespołów, który jednym i drugim napsuł sporo krwi, tydzień temu w przypadku Kluczborka, w minioną środę w Bełchatowie. Po tym spotkaniu GKS zajmuje 11 miejsce w tabeli, ale wyprzedza naszą drużynę tylko o 3 punkty. Niedzielne starcie za przysłowiowe 6 oczek chyba w tym przypadku jak najbardziej będzie obowiązywało.

Gospodarze do rywalizacji z biało-niebieskimi przystąpią bez "dokartkowanych" Patryka Rachwała i Senegalczyka Émile Thiakane. Takich problemów nasz sztab szkoleniowy nie ma. Na ławce dla rezerwowych nie będzie mógł jedynie usiąść  Łukasz Ganowicz, którego po koszalińskiej czkawce, piłkarska centrala ukarała 1 meczem pauzy. To właśnie on przekazał  trenerską pałeczkę byłej ikonie "Białej Gwiazdy" i obaj z marszu przystąpili do działania.

– Współpraca układa nam się bez zarzutów. Chyba na razie jednak wszyscy wspólnie się poznajemy. Przygotowujemy się już pod wodzą nowego trenera, dlatego trochę zmian na pewno jest – mówi przed wyjazdem do "Brunatnych" Ganowicz. Oprócz niego, jak już zresztą informowaliśmy, spokój z kopaniem piłki dotknął na kilkanaście dni Pawła Kubiaka. Mamy też dobrą kadrową wiadomość. W pełni gotów do podjęcia wyzwania jest Michał Kojder. – Zastanawiałem się już, czy nie zabrać go do składu na mecz z Gwardią, ale w ostateczności daliśmy "Kojdiemu" jeszcze tydzień "na dojście" – kończy przedmeczową wypowiedź "Gana".

14 seria gier przyniesie prawdziwy wysyp meczów drużyn środka tabeli. W tym kontekście dobry wynik przywieziony z Bełchatowa może mieć podwójne znaczenie. GKS i MKS zagrają jako ostatni, co w perspektywie znanych już wcześniejszych rozstrzygnięć doda zapewne pikanterii całemu spotkaniu. Najciekawiej powinno być jednak w Łodzi, gdzie ŁKS zmierzy się z sąsiadem w tabeli, Garbarnią. Stawką tego pojedynku będzie obrona miejsca barażowego przez łódzką jedenastkę.

W dalszym ciągu "wisi część zaplecza naszej klubowej strony, a reakcji ze strony dostawcy brak. Przepraszamy za te niedogodności! Nie ustajemy też w poszukiwaniach nowego wykonawcy klubowego serwisu.

Kolejka 14
Data Gospodarze Wynik Goście