Błękitni – MKS: Znów za sześć

Kamil Nitkiewicz, Sebastian Deja, Lucjan Zieliński i Paweł Kubiak, to zawodnicy, którzy przebieg najbliższego meczu naszej drużyny śledzić będą spoza boiska. Pierwszych trzech z potyczki w Błękitnymi Stargard wyeliminowała przymusowa pauza za żółte kartki, ostatniego z wymienionych kontuzja mięśnia przywodziciela.

Biało-niebiescy swoje ostatnie zajęcia treningowe odbędą w przeddzień meczu i zaraz po tym udadzą się w trasę. Zawody na Stadionie Miejskim w Stargardzie rozpoczną się już o godzinie 13.00, więc w sobotę na żadne szkoleniowe eksperymenty nie będzie już czasu. Do drużyny po krótkiej nieobecności w szpitalu powrócił jej kierownik, Piotr Dachowski. Szef naszej kompanii placówkę zdrowia opuścił na żądanie i sprawdza już wszystkie klocki przed wejściem do autokaru.

Gospodarze zostali także osłabieni. Przymusowa pauza kartkowa, już druga z rzędu, czeka Damiana Mosiejkę, to jeszcze za brutalny faul w meczu z ROW-em 1964 Rybnik. Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego "wiszą" nad strefą spadkową, zgromadzili do tej pory 15 punktów i tylko o jedno oczko wyprzedzają MKS. Czy czeka nas kolejne spotkanie za przysłowiowe 6 punktów? Oczywiście, że tak! Tak przy okazji dodajmy, że postać trenera Błękitnych stanowi pewnego rodzaju ewenement. Objął on drużynę 15 sierpnia 2012 roku i prowadzi ją do dziś! To jedyny taki przypadek na centralnym szczeblu rozgrywek.

Stargardzianie w 2 lidze zameldowali się w sezonie 2013/2014 i od razu przyszło im walczyć o utrzymanie, ponieważ reforma zakładała wycięcie z tabeli ponad połowy jego uczestników. Z roli tej wywiązali się znakomicie, plasując się ostatecznie na 4 miejscu, wyprzedzając piąty… MKS. Następne rozgrywkowe edycje nie stanowiły dla tego klubu większych problemów z klepaniem sobie pewnego placu, dlatego wydaję się, że obecna edycja jest dla Błękitnych najbardziej karkołomna.

Program przedostatniej w regularnym harmonogramie rundy jesiennej serii gier to handicap dla liderów. Najtrudniejsze zadanie czeka zawodników Radomiaka, którzy udadzą się do Puław i mają zapewne w pamięci przebieg ostatniego meczu Wisły z Bełchatowem. Ciekawie zapowiada się starcie Warty z Garbarnią oraz Stali z Gwardią. Ci pierwsi przystąpią do sobotniej rywalizacji z nowym już trenerem. W Zaduszki Janusza Białka zastąpił bowiem Krzysztof Łętocha, a los obu ekip jest identyczny jak tych ze Stargardu i Kluczborka.

Kolejka 16
Data Gospodarze Wynik Goście
GKS 1962 Jastrzębie
ROW 1964 Rybnik
Błękitni Stargard
MKS Kluczbork
Warta Poznań
Garbarnia Kraków
ŁKS Łódź
KS Rozwój Katowice
Wisła Puławy
Radomiak Radom
GKS Bełchatów
Gryf Wejherowo
Znicz Pruszków
KS Legionovia Legionowo
Olimpia Elbląg
Siarka Tarnobrzeg
Stal Stalowa Wola
Gwardia Koszalin

Zdjęcie: Tomasz Górkiewicz wydaje się być kadrowym pewniakiem do występu w Stargardzie.

fot. Mirosław Szozda /mkskluczbork.pl