Intensywny tydzień przed pierwszym sparingiem

Już w najbliższą sobotę kontrolnym meczem z Ruchem Zdzieszowice, biało-niebiescy rozpoczną zimowe granie w piłkę. Już następnego dnia po badaniach wydolnościowych, które nasi zawodnicy przeszli w Święto Trzech Króli, odbyła się gra wewnętrzna zespołu. 

- Niestety, warunki atmosferyczne w sobotę nie pozwoliły nam wyjść na powietrze. Zalegającego i zmrożonego w skorupę śniegu nie można było w żaden sposób usunąć z płyty boiska, dlatego urządziliśmy sobie "noworoczny turniej" w hali i ćwiczyliśmy na siłowni. W założeniach nastawieni jesteśmy na wygrywanie, dlatego każdy z zawodników bardo poważnie potraktował ten sprawdzian - mówi trener Tomasz Asensky.

Przed naszym pierwszoligowcem bardzo napięty harmonogram zajęć. MKS-iacy trenować będą bez przerwy od poniedziałku do piątku. - Znamy już wyniki badań tlenowych i musimy nieco zmodyfikować nasz plan, dokładając jednostek i przejść w trening dwufazowy, czyli dwa razy dziennie, choć oczywiście nie codziennie - dodaje nasz szkoleniowiec. 

Pierwszy dzień wolny nasi chłopcy dostaną dopiero w niedzielę, 15 stycznia.

Fot. własne / www.mkskluczbork.pl