Kandydat do 1 ligi zagra przy Sportowej

Odra Opole będzie ostatnim zespołem, który podczas zimowego okresu przygotowawczego do rundy wiosennej, sprawdzi formę biało-niebieskich. Zanim zabrzmi pierwszy gwizdek sparingowych derbów Opolszczyzny, zajrzyjmy do obozu rywala.

Podopieczni Jana Furlepy w okresie od 14 stycznia do 25 lutego, zakontraktowali aż 13 gier kontrolnych. Z tych, które się już odbyły, drużyna ze stolicy województwa zwycięsko wyszła cztery razy, raz zremisowała i cztery razy przegrała. Wyniki tych spotkań przedstawiają się następująco: Skra Częstochowa 4-0, ROW 1964 Rybnik 3-0, Ruch Chorzów 1-5, GKS Katowice 0-1, Zagłębie Sosnowiec 1-4, Ruch Zdzieszowice 0-1, GKS 1962 Jastrzębie 3-0, Slezský FC Opawa 3-3, Stal Brzeg 2-0. Opolanie maję także za sobą wyjazdowy obóz treningowo-szkoleniowym, który odbyli w Kamieniu k. Rybnika, w okresie od 18 do 25 stycznia.

Nie próżnował także zarząd Odry. Przy Oleskiej swoje podpisy pod umowami o pracę złożyli: bramkarz Bartosz Kowalczyk (FC City of Liverpool FC), pomocnicy, Gabriel Nowak (ROW 1964 Rybnik), Marcin Wodecki (Legionovia Legionowo) i Mateusz Wrzesień (Rozwój Katowice). Hitem zimowego polowania OKS-u został jednak bramkostrzelny napastnik Szymon Skrzypczak, którego opolski klub wypożyczył do końca czerwca z Górnika Zabrze.

Wszystkie te działania sprowadzają się do jednego, a mianowicie niczym nie zmąconego awansu, a w zasadzie powrotu,  najbardziej zasłużonego klubu Opolszczyzny do 1 ligi. W drugoligowej tabeli niebiesko-czerwoni są wprawdzie dopiero na miejscu trzecim, lecz jest to pozycja, która bezpośrednio gwarantuje im zmianę poziomu rozgrywkowego na wyższy. Osiem punktów przewagi nad lokatą barażową, to spora zaliczka i doskonały boks startowy przed rewanżową serią w 2 lidze.

Zdjęcie. Przy piłce Mateusz Peroński (sparing FC Opawa). 

Fot. sportoweopole.pl