Bez kategorii

MKS – GKS 1962: Lider przy Sportowej, czyli listopadowa inauguracja rundy rewanżowej

Trener Jarosław Skrobacz konsekwentnie powtarza, że jego drużyna walczy o… bezpieczne utrzymanie w 2 lidze. Szkoleniowiec beniaminka z Jastrzębia Zdroju przekonuje, że jego drużynie do zrealizowania tego celu wystarczy zdobycie jeszcze 9 punktów – tak 1 listopada pisał na swych łamach katowicki Sport.

Lider tabeli od tego czasu wywalczył 6 punktów, więc w Kluczborku będzie chciał z pewnością zamknąć ten temat. Jastrzębski beniaminek jest rewelacją sezonu i w sobotę przy Sportowej wystąpi w roli zdecydowanego faworyta. Za gośćmi przemawia w zasadzie wszystko, począwszy od rozbicia biało-niebieskich na inaugurację rozgrywek 5:1, po ostatnią świetną serię pięciu wygranych z rzędu. Podopieczni Skrobacza to także drużyna,która strzeliła tej jesieni najwięcej goli, ma najlepszy bilans bramkowy i tylko jeden raz przegrała na wyjeździe.

Nie jest to w żadnym stopniu demonizowanie rywala, ale piłkarskie fakty, którym MKS musi się jakoś przeciwstawić. Tu wystarczy wspomnieć pierwszoligowy mecz z Górnikiem Zabrze, gdzie na naszych chłopców funta kłaków nikt nie stawiał, a dziś potomni wspominać mogą to widowisko do następnych kilku pokoleń. Nasz drugoligowiec mimo mizernego dorobku punktowego, może pochwalić się tym, że w tym sezonie jeszcze na własnym boisku nie przegrał i w futbolu nie zawsze wygrywa ten lepszy. Jeśli mamy szukać pozytywów, to jest to jakiś punkt zaczepienia. Jest jeszcze magnes najlepszej drużyny 2 ligi, bo skoro nie idzie z tymi niżej notowanymi, to może teraz?

Trener Tomasz Kulawik nie będzie mógł skorzystać z usług wykartkowanego Damiana Warchoła oraz kontuzjiwanego Marcina Niemczyka. Pod obserwacją pozostaje także Paweł Kubiak, którego tydzień temu nie było w osiemnastce meczowej, ale bardzo szybko powrócił na plac gry i zagrał już 30 minut starcia z Błękitnymi Stargard. Do składu po przymusowej pauzie powraca za to Donatas Nakrośius.

18 kolejka otworzy rundę rewanżową, a dla naszego zespołu będzie to przy okazji pożegnanie z kluczborską publicznością. Finał tegorocznego kopania piłki nastąpi za tydzień, a w przypadku MKS-u będzie to wyjazdowy rewanż ze Zniczem Pruszków. Zestaw par rozłożonej na dwa dni kolejki wygląda następująco.

Kolejka 18
Data Gospodarze Wynik Goście
Gwardia Koszalin
Znicz Pruszków
KS Rozwój Katowice
Warta Poznań
Garbarnia Kraków
Radomiak Radom
Siarka Tarnobrzeg
Wisła Puławy
MKS Kluczbork
GKS 1962 Jastrzębie
ROW 1964 Rybnik
ŁKS Łódź
KS Legionovia Legionowo
Olimpia Elbląg
Gryf Wejherowo
Stal Stalowa Wola
GKS Bełchatów
Błękitni Stargard

Zdjęcie: Tomasz Górkiewicz w roli środkowego obrońcy.

fot. Mirosław Szozda /mkskluczbork.pl