MKS gotów na piłkarskie święto

Sześć lat czekała Opolszczyzna na kolejny mecz międzypaństwowy takiej rangi. Ten ostatni odbył się w Brzegu. 12 listopada 2011 roku reprezentacja Polsku U-20 pokonała Niemcy 1:0, złotego gola zdobył wtedy Rafał Wolski,  a wszystko odbyło się w ramach Turnieju Czterech Narodów. Kluczbork trochę krócej. W meczu towarzyskim rozegranym u nas 10 czerwca 2015 roku, reprezentacja Polski do lat 15 zremisowała ze Szkocją 2:2.

Trzecia najważniejsza kadra narodowa podejmie w najbliższy czwartek Portugalię. Spotkanie wpisuje się w europejskie rozgrywki Elite League U-20, w których biało-czerwoni rywalizują jeszcze z  Anglią, Niemcami, Czechami, Włochami, Szwajcarią i Holandią. To właśnie ten ostatni zespół podopieczni Dariusza Gęsiora pokonali przed miesiącem 1:0 i w grupie zajmują aktualnie 4. miejsce.

Spotkanie odbędzie się na Stadionie Miejskim w Kluczborku, a już sam fakt powierzenia Opolskiemu Związkowi Piłki Nożnej organizacji tego wydarzenia uznać należy za wielki sukces.

MKS Kluczbork czynnie włączył się w przygotowanie tych zawodów, która polegało na dystrybucji biletów (wszystkie zostały sprzedane), dopasowaniu infrastruktury (zawodnicy cieszyć się mogą z remontu szatni), produkcji meczowych gadżetów oraz zapewnieniu bezpieczeństwa na czas spotkania.

Dodatkowym smaczkiem sportowym będzie występ z orzełkiem na piersi Piotra Kwaśniewskiego, który biało-niebieskie barwy reprezentował w sezonie 2016/2017, kiedy MKS grał jeszcze w Nice 1 lidze. Jednym z sędziów asystentów został Marcin Kochanek z Opola, a samo spotkanie będzie miało bardzo podniosłą oprawę.

Dla kibiców, którzy wybierają się na naszą arenę, sugerujemy jak najszybsze przybycie na obiekt. OZPN informuje, że stadionowe bramy otwarte zostaną już o godzinie 15.30. Pozostałe komunikaty głównego organizatora meczu znajdziemy ->tutaj.

Przerywnik pomiędzy ligowymi meczami MKS-u spowodował, że 9 listopada nie będziemy aktywni, a starciem naszego drugoligowca ze Stalą Stalowa Wola (mecz przełożono na niedzielę) zajmiemy się już w piątek przed południem. Tak więc, do boju Polsko!

Zdjęcie: Piotr Kwaśniewski jeszcze przy Sportowej.

fot. /mkskluczbork.pl