Mohamed Essam czeka na papiery

Sabe Mohamed Essam El-Din Abou-El-Ella, to pełne personalia zawodnika, który zakotwiczyć powinien przy Sportowej. Znany w piłkarskim światku jako Essam, 23-letni egipski napastnik, trafić ma na Sportową z drugoligowej Stali Stalowa Wola.  

Z piłkarzem nie można jednak podpisać kontraktu już teraz. - Zmieniło się województwo, w którym zawodnik będzie grał w piłkę, więc konieczne jest uzyskanie nowego pozwolenia na pracę. To normalna procedura dotycząca graczy spoza Unii Europejskiej - wyjaśnia prezes MKS-u Kluczbork Wojciech Smolnik.

- Początkowo trochę się przeraziliśmy, że może to odwlec się w czasie, ale jestem dobrej myśli i jak nas zapewnili pracownicy Urzędu Wojewódzkiego, dokumenty o których mówię, powinny być gotowe do końca bieżącego tygodnia - dodaje. 

Przypomnijmy, że w przypadku Egipcjanina, klub zainteresowany jest transferem definitywnym. Mówi się także o półtorarocznym kontrakcie. Próbkę swych możliwości zawodnik pokazał podczas ostatniego sparingu z Rozwojem Katowice, zdobywając gola już po 180 sekundach od momentu jego rozpoczęcia.

Fot. własne / www.mkskluczbork.pl