Połowa rundy za nami. MKS najniżej od lat

Za nami półmetek drugoligowych rozgrywek. 9 kolejka była bardzo szczęśliwa dla Radomiaka. Jednemu z kandydatów do awansu w odzyskaniu fotela lidera pomogła Warta i… samobójczy gol Tomasza Pustelnika, zawodnika Błękitnych.

W 2. lidze nie ma już także drużyn niepokonanych. W sobotę po raz pierwszy w tym sezonie przegrało Jastrzębie i spadało ze szczytu tabeli na 3 miejsce. Generalnie, w odniesieniu do poprzednich, była to bardzo skąpa w gole seria gier. Drugoligowcy piłkę w siatce umieszczali tylko 16 razy, przy czym aż osiem goli padło na dwóch tylko stadionach.

Chodzi o wyjazdowe poczynania MKS-u i ROW-u, którzy przyjęli ich tyle, że dziś "ścigać się" mogą o tytuł wicelidera strat. Tu prym wiedzie cały czas Gwardia, lecz 17 bramek w plecy w przypadku dwóch wymienionych, to średnio prawie trzy gole na mecz! Kontynuowanie takiej praktyki nieuchronnie prowadzi na futbolowe peryferie, którymi są boiska III grupy 3 ligi.

Występ biało-niebieskich w Tarnobrzegu nie mógł pozostać bez echa. Już w poniedziałek dojdzie w klubie do spotkania przedstawicieli zarządu z trenerem Andrzejem Konwińskim. Wcześniej swoje pomeczowe refleksje na facebook-owym fanpage-u wyrazili fani naszej drużyny. Delikatnie rzecz ujmując, wynik z Siarką w zachwyt ich nie wprowadził, i trudno się temu dziwić.

Biało-niebiescy spadli na przedostanie miejsce w tabeli i siedmioma punktami oraz jednym zwycięstwem na koncie (tyle samo mają Gryf, Rozwój i Gwardia) budują strefę spadkową. Przypomnijmy, że w najbliższą środę w zaległym spotkaniu 7. kolejki Rozwój podejmie Legionovię i dystans do rywali powiększy się jeszcze – co najmniej – o jedno oczko. To najniższa lokata seniorów naszego klubu od prawie 10 lat, kiedy to w sezonie 2007/2008, wskutek reorganizacji rozgrywek Kluczbork znalazł się w 2 lidze!

Snajperzy z top-u klasyfikacji tym razem się nieco zdrzemnęli. Do Piotra Giela (GKS Bełchatów), Leândro (Radomiak Radom), Mateusza Żebrowskiego (Legionovia Legionowo), dołączył w niedzielę Jewhen Radionow (ŁKS Łódź) i wszyscy z sześcioma golami dalej walczą o brązowe buty.

Kolejka 9
Data Gospodarze Wynik Goście
Radomiak Radom
Błękitni Stargard
KS Rozwój Katowice
Gwardia Koszalin
Garbarnia Kraków
Gryf Wejherowo
Siarka Tarnobrzeg
MKS Kluczbork
Wisła Puławy
Stal Stalowa Wola
KS Legionovia Legionowo
ROW 1964 Rybnik
Warta Poznań
GKS 1962 Jastrzębie
Olimpia Elbląg
Znicz Pruszków
ŁKS Łódź
GKS Bełchatów

Zdjęcie. Zapewne nie tak zastępstwo w roli kapitana drużny wyobrażał sobie Paweł Gierak.

fot. Mirosław Szozda / http://mkskluczbork.pl