Ruch Zdzieszowice pierwszym rywalem w nowym roku

Już w najbliższą sobotę, 14 stycznia, biało-niebiescy rozegrają pierwszy mecz w 2017 roku. Do Kluczborka przyjedzie na sparing wicelider III grupy 3. ligi Ruch Zdzieszowice. Spotkanie rozegrane zostanie na boisku ze sztuczną trawą już o godzinie 11.00.

Goście przygotowania do wiosennej rundy rewanżowej zainaugurowali 9 stycznia w Głogówku i dla "Hutników" mecz z MKS-em będzie także premierowym w tym roku. Mimo 5-punktowej straty w tabeli podopieczni Adama Noconia z tyłu głowy noszą zapewne zapędy do włączenia się do walki o awans i zmiany poziomu sportowego na drugoligowy.  

W obozie rywala znajduje się cały czas kilku bardzo ciekawych graczy. Fanów opolskiej piłki co do zdania na temat piłkarskich umiejętności Dawida Czaplińskiego przekonywać nie trzeba. Z kolei Dariusz Zapotoczny ma już na swoim koncie występy na boiskach 1 i 2 ligi, a bramkarz Grzegorz Kleemann powołania do reprezentacji Polski U-18.

Dużym talentem dysponuje 20-letni Jakub Czajkowski, który trenował już z juniorami Legii Warszawa, a o którego po zakończeniu sezonu zabiegać powinien nie jeden klub z wyższej ligi. Co ciekawe, wszyscy wymienieni piłkarze urodzili się na Opolszczyźnie, co dobitnie świadczy o kierunku obranym przez prezesa zdzieszowickiego klubu Krystiana Chmiela.

Trener Tomasz Asensky jest dość enigmatyczny jeśli chodzi o przedsparingowe nowinki. - Przede wszystkim ciężko pracujemy i na tym się skupiamy. Widać to zresztą po twarzach moich zawodników. Personalnie mamy podjętych kilka "tematów" kadrowych oraz listę, która posłuży jako rezerwowa przy ewentualnym zaproszeniu kogoś na testy, czego dziś wykluczyć nie mogę - mówi coach biało-niebieskich.

Fot. Mirosław Szozda