Siarka – MKS: Jak kania dżdżu

– Spokojny środek tabeli zaczął nam się oddalać, dlatego bardzo potrzebujemy trzech punktów, niezależnie od tego, czy grać będziemy w Kluczborku, czy na wyjeździe z Siarką. Na pewno jedziemy tam po to, żeby zwyciężyć i takie jest nastawienie całego zespołu. Życie oczywiście pokaże jak z tym będzie. Na szczęście wyruszamy dzień przed meczem, więc zawodnicy powinni być wypoczęci i w dobrej dyspozycji – mówi przed tarnobrzeskimi zawodami trener Andrzej Konwiński.

Nasi chłopcy na kolejną próbę podboju obcego boiska udadzą się bez pauzujących za żółte kartki Donatasa Nakrosiusa i Kamila Nitkiewicza. To na szczęście wszystkie ubytki, które dotknęły biało-niebieskich po starciu z Garbarnią Kraków. Pozostały człon naszej kadry jest zdrów i gotów do walki. "Nitę" w roli kapitana drużyny zastąpi na Stadionie Miejskim w Tarnobrzegu Paweł Gierak. Nazwiska pozostałych zawodników, którzy trafili do meczowej osiemnastki podamy w piątkowy wieczór.

Wyjazd w trasę nastąpi zatem w piątek, zaraz po obiedzie oraz już po wcześniejszej rozgrzewce, która zaplanowana została jeszcze przed południem. W dniu meczu nasz sztab szkoleniowy nie planuje już żadnych zajęć rozruchowych. – Godzina meczu przesunęła się do przodu, z 17.00 na 16.00, dlatego nie będziemy już trenować, zjemy posiłek i ok. 14.00 wyruszymy na stadion – planuje nasz coach.

Piłkarski Kluczbork potrzebuje kompletu oczek jak przysłowiowa kania dżdżu. MKS w tym sezonie wciąż pozostaje z jednym zwycięstwem na koncie, podobnie jak trzy zamykające tabelę ekipy z Wejherowa, Katowic i Koszalina. Jeśli chodzi o wyjazdową tarczę, to po raz ostatni nasza paka przywiozła ją z Bukowej. Pamiętny mecz z "GieKSą" odbył się jednak w maju, i na dodatek w Nice 1 Lidze. Przychodzi zatem kolejna okoliczność, aby poprawić ten bilans i nie wpaść na dobre w serię spotkań bez wygranej, która przejść może w obezwładniający ciąg.

Hitem 9. kolejki rysuje się bez dwóch zdań pojedynek Warty z Jastrzębiem, który może stać się szansą na odzyskanie fotela lidera przez Radomiaka. W poprzedniej serii gier MKS-owi trochę się upiekło. Wydaje się, że tym razem na taki obrót sprawy nie ma co liczyć. Przypomnieć także należy, że do rozegrania pozostało jeszcze jedno spotkanie zaległe – Rozwoju z Legionovią (20 września) i dopiero po nim dowiemy się, gdzie tak naprawdę ulokowała się nasza drużyna.

Kolejka 9
Data Gospodarze Wynik Goście
KS Rozwój Katowice
Gwardia Koszalin
Garbarnia Kraków
Gryf Wejherowo
Siarka Tarnobrzeg
MKS Kluczbork
Wisła Puławy
Stal Stalowa Wola
KS Legionovia Legionowo
ROW 1964 Rybnik
Warta Poznań
GKS 1962 Jastrzębie
Olimpia Elbląg
Znicz Pruszków
Radomiak Radom
Błękitni Stargard
ŁKS Łódź
GKS Bełchatów

Zdjęcie: Paweł Gierak niech prowadzi nas do drugiego w tej rundzie zwycięstwa.

fot. Mirosław Szozda / http://mkskluczbork.pl