PIERWSZA DRUŻYNA

Sparingowa inauguracja na piątkę, a nawet na siódemkę

Biało-niebiescy serię meczów kontrolnych zimowego okresu przygotowawczego rozpoczęli od zwycięstwa. Pierwszego gola w nowym roku zdobył dla naszych barw Kamil Nykiel, i to już w 5 minucie spotkania. Nasz wychowanek najprzytomniej zachował się w zamieszaniu, które zaistniało w prawym narożniku pola karnego i bramkarz Agroplonu był bez szans.

MKS miał przewagę, ale goście odgryzali się co jakiś czas poprzez szybko wyprowadzane kontrataki. Jednak to gospodarze zdobyli kolejnego gola. W 29 minucie dośrodkowane z prawej strony na bramkę zamienił Krzysztof Bodziony i tak też skończyła się pierwsza połowa.

W drugiej odsłonie popis swoich umiejętności strzeleckich zaprezentował Sebastian Deja. Nasz pomocnik dwa razy bezbłędnie wykonał rzut wolny bezpośredni a jego trafienia rozdzieli jeden z dwóch testowanych napastników. Trzecią swoją bramkę "Dejka" zdobył już z pola, po podaniu Dominika Lewandowskiego, a czwartą przy asyście debiutującego Michała Wassera.

W porozumieniu ze sztabem szkoleniowym informujemy, że dane osobowe zawodników sprawdzanych w trakcie zimowych meczów kontrolnych nie będą podawane.

Sparing: MKS Kluczbork – LZS Agroplon Głuszyna 7:0 (2:0)

Bramki: 4' Kamil Nykiel, 30' Krzysztof Bodziony, 55' Sebastian Deja (wolny), 56' zawodnik testowany III, 61' Sebastian Deja (wolny), 69' Sebastian Deja, 90' Sebastian Deja.

MKS: Majchrowski – Reisch (46. Skoczylas), Górkiewicz (70. Brodziński), Brodziński (46. Gierak), Nitkiewicz (60. Lewandowski) – zawodnik testowany I (46. Wasser), Glanowski (46. Nakrośius), Nykiel (46. Fedota), Kubiak (46. Baraniak), Bodziony (46. Deja) – zawodnik testowany II (46. zawodnik testowany III).

Trening indywidualny: Kleemann, Orłowicz, Niemczyk, Kojder, Zieliński.

Następny test-mecz nasz zespół zagra już w najbliższą sobotę, a jego przeciwnikiem będzie ligowy rywal, GKS Bełchatów. Początek wyjazdowego sparingu zaplanowano na godzinę 12.00.

Zdjęcie: Kamil Nykiel otworzył klubowe konto bramkowe w 2018 roku.

fot. /mkskluczbork.pl