Ta jesień to nie był czas uniesień

Runda jesienna sezonu 2017/2018 jest już historią. Pierwsze rozdanie wypadło zdecydowanie na korzyść beniaminków, których dwaj reprezentanci okupują czub tabeli. Ciężki los spotkał czerwcowych spadkowiczów z Nice 1 ligi. Tylko jeden klub uplasował się w górnej połówce zestawienia, a pozostali trzej walczyć muszą o utrzymanie.

Snajperska klasyfikacja należała do Brazylijczyka Leandro. Gole napastnika Radomiaka cztery razy dały zwycięstwo jego drużynie. Suma 11 trafień, to póki co samodzielne liderowanie najlepszym strzelcom i dwie bramki przewagi nad Piotrem Gielem (Bełchatów) oraz listą zawodników z siedmioma zdobyczami, na której znaleźli się: Kamil Jadach (GKS 1962 Jastrzębie), Jewhen Radionow (ŁKS Łódź) i Mateusz Żebrowski (Legionovia Legionowo).

MKS Kluczbork rozczarował. "Królowie remisów" 2 ligi w ostatnią niedzielę poprawili jeszcze jeden swój "rekord". Bezbramkowy rezultat z Stalą Stalowa Wola był ósmym z rzędu(!) nierozstrzygniętym wynikiem przy Sportowej, a dziewiątym w tej rozgrywkowej części. Biało-niebieskich w 17 meczach prowadziło aż trzech trenerów, Andrzej Konwiński 10 razy, 3 Łukasz Ganowicz oraz 4 Tomasz Kulawik. Dynamika gromadzonych punktów, których po pierwszej rundzie MKS ma tylko 15, to zdecydowanie za mało, by myśleć o pozostaniu na szczeblu centralnym. W ubiegłym sezonie z drugoligowym poziomem rozgrywek pożegnały się ekipy z dorobkiem 35 oczek, więc jest co gonić!

Szukając pozytywów należy odnotować fakt, że nasi chłopcy u siebie nie przegrali do tej pory meczu. Podobnym wyczynem może pochwalić się tylko walczący o awans Radomiak, jednak punktowe straty z Rozwojem, Gwardią, ROW-em, czy Gryfem, odbić sobie będzie trzeba na wyjazdach, a z tym także przez ostatnie miesiące szło jak po grudzie. Naszej jedenastce udało się to tylko raz, w Legionowie, a trzy oczka z obcego boiska dopisał do swojego bilansu jedynie "strażak Gana".

Warto także przypomnieć, że futbolowe poczynania pierwszej drużyny miały swoje przełożenie na sytuację klubową i okołosportową. Już 27 sierpnia zorganizowany doping odpuścił sobie "Klub Kibica", który poinformował o tym w specjalnym oświadczeniu.  Z kolei dokładnie tydzień temu do dyspozycji Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia oddał się cały zarząd MKS-u Kluczbork, który swój status pozna 1 grudnia, na nadzwyczajnym zebraniu.

Statystyki indywidualne naszych zawodników znajdziemy w zakładce: Drużyna/Statystyki.

Statystyki rundy jesiennej 2017/2018:

Ogólnie
Liczba kolejek w sezonie: 34
Rozegrane kolejki: 17
Liczba meczów w jednej kolejce: 9
Liczba meczów w sezonie: 306
Rozegrane mecze: 152
Najwyższe wygrana u siebie:
GKS 1962 Jastrzębie – MKS Kluczbork
Najwyższe wygrana na wyjeździe:
Stal St. W. – PGE GKS Bełchatów
Łącznie strzelonych bramek: 362
Średnia liczba bramek na kolejkę: 21.43
Średnia liczba bramek na mecz: 2.38
Bramki strzelone u siebie 203
Śr. liczba strzelonych br. na kolejkę przez gosp.: 12.02
Śr. liczba strzelonych br. na mecz przez gosp.: 1.34
Bramki strzelone na wyjeździe 159
Śr. liczba strzelonych br. na kolejkę przez gości: 9.41
Śr. liczba strzelonych br. na mecz przez gości: 1.05

Zdjęcie: Kamil Nitkiewicz zdobył tej jesieni 3 gole, najwięcej wśród naszych zawodników. To także wymowna pozycja jeśli chodzi o statystyki i skuteczność.

Źródło: /pilkanozna.pl

fot. Mirosław Szozda /mkskluczbork.pl