Dwa razy na podium w Kurt Siebert Cup 2017

Reprezentanci aż czterech roczników szkoleniowych (2002-2004) wzięli udział w międzynarodowym turnieju halowym, który w dniach 1-15 stycznie odbył się w Groslarer. 

Nasi wychowankowie wyjazd do Niemiec oraz sportową rywalizację w tamtejszej hali zaliczyć mogą do bardzo udanych. Pierwszego dnia imprezy wystartowała drużyna złożona przez trenera Tomasza Chatkiewicza, która dotarła do samego finału dnia!

- Drugie miejsce to wielki sukces naszego zespołu, zważywszy na fakt, że wszystkie zespoły uczestniczące w imprezie wystawiły do gry zawodników z rocznika 2003. Nasza drużyna usłyszała wiele ciepłych słów i pochwał od wszystkich obserwatorów zmagań, którzy byli pod wrażeniem ich dojrzałości i umiejętności piłkarskich - tak podsumował on występ swoich podopiecznych.

Dodajmy, że ostatnim meczu soboty biało-niebiescy przegrali minimalnie, (0:1 z VFB Fallersleben III) a indywidualną nagrodą wyróżniony został Fabian Mrozek, którego okrzyknięto najlepszym bramkarzem pierwszego dnia Kurt Siebert Cup 2017.

MKS I: Fabian Mrozek, Szymon Mudrak, Marcel Cygan, Filip Kukla, Kuba Szydlik, Dawid Begar, Szymon Grzelak, Tomasz Zachariasiewicz, Oliver Glinny.

W niedzielę na parkiet wyszli ich starsi koledzy, których w bój posłał trener Piotr Matkowski. Występ w finale nasi chłopcy przegrali po dramatycznej serii rzutów karnych (5:6 z Goslarer SC 08 I). Mecz o trzecie miejsce skończył się także "karniakami". Tym razem MKS-iacy byli skuteczniejsi (3:2 z MTV Wolfenbuttel, regul. 1:1) i dostali się na podium!

MKS II: Sebastian Schwigon, Mateusz Szalek, Miłosz Paradowski, Karol Ira, Bartłomiej Prządka, Filip Choncel, Nataniel Szota, Szymon Witek, Dominik Langner.

Obu naszym drużynom serdecznie gratulujemy udanych występów!

Więcej: https://www.facebook.com/mkskluczbork2004/?fref=ts