Juniorzy starsi drudzy na podium

Wyjazdowe zwycięstwo nad Pomologią Prószków (4:2) zakończyło rozgrywki juniorów starszych. Podopieczni Dariusza Surmińskiego rzutem na taśmę wywalczyli 2. miejsce w Opolskiej Lidze Juniorów i mogą zbierać "pakę" na nowy sezon. Na finiszu MKS zgromadził tyle samo punktów co Pomologia (63), lecz ta wygrana, która złożyła się korzystniejszy bilans meczów bezpośrednich, zadecydowała o srebrnych medalach. Gratulujemy!

Biało-niebiescy cały czas znajdowali się w czołówce tabeli i liczyli w walce o awans na szczebel centralny. Przełomowym na naszego zespołu był z pewnością mecz w Czarnowąsach i porażka ze Swornicą (1:2) oraz podział punktów w Gogolinie z miejscowym MKS-em (2:2). Przegrana z Odrą Opole (1:3) ostatecznie pogrzebała szanse naszej ekipy i wskazała wygranego opolskiej rywalizacji juniorów.

- W każdym z tych meczów nie byliśmy zespołem gorszym. Przez cały sezon borykaliśmy się ze sporymi problemami kadrowymi, jednak moi chłopcy pokazali charakter i ambicję. Miejsce w tabeli jest adekwatne i odzwierciedla nasze aktualne możliwości. Cieszę się, że kilku zawodników trafiło do kadry pierwszego zespołu i mam nadzieję, że będą następni w kolejce - sumuje dokonania swoich wychowanków trener "Starszych". 

Przypomnijmy, że w trakcie sezonu 2015/2016 na boiskach Nice 1 Lig zadebiutowali Kamilowe - Skoczylas i Nykiel oraz Miłosz Michalewski. W meczowych osiemnastkach z kolei regularnie pojawiać się zaczął bramkarz Konrad Grycan. Nykiel był przy okazji najskuteczniejszym zawodnikiem juniorskiego MKS-u. Rówieśnikom z innych klubów wbił równo 20 goli. Tuż za nim uplasowali się Macięj Węglarz z 19 i Szymon Witos z 18 z trafieniami.

Tabela

Wyniki