Karkołomna przeprawa juniorów młodszych

Juniorzy młodsi stoją przed wielką szansą na udział w rozgrywkach szczebla centralnego. Do końca sezonu w Opolskiej Lidze Juniorów Młodszych podopiecznym Michała Honca został już tylko jeden mecz. Odbędzie się on 18 czerwca (niedziela), o godzinie 11.00, na płycie głównej Stadionu Miejskiego.

Przeciwnikiem naszych chłopców będzie MKS Sparta Pogoń Prudnik. Biało-niebiescy są zdecydowanym faworytem tego spotkania, jednak nawet zwycięstwo może nie dać im przepustki do wyjazdów poza Opolszczyznę, już w nowym sezonie. O co dokładnie chodzi?

Po 13. kolejkach na szczycie tabeli wiosny znajduje się Pomologia Pruszków, która wyprzedza naszą drużynę o jeden punkt. - Oprócz zwycięstwa po cichu liczyć będziemy na ich potknięcie w Strzelcach Opolskich w meczu z Piastem. To trudny teren, ich rywal jest na trzecim miejscu, nie stracił jeszcze szans na awans i być może urwie im jakieś oczka - mówi trener MKS-u.

Nasza ekipa może także zrównać się punktami z Pomologią, gdyż zwycięstwo w Prószkowie 4:1, prolonguje dalej nasz zespół. To jednak dopiero połowa drogi. Rozgrywki juniorów młodszych także dotknęła reforma. Z naszej grupy po rundzie jesiennej do rywalizacji w lidze makro przystąpiły MKS MOSiR Opole i BTP Stal Brzeg.

- Jeśli wygramy tabelę wiosny, to właśnie z Brzegiem, który w rozgrywkach makroregionalnych jest niżej niż Opole, zagramy baraż o CLJM, na jakimś neutralnym terenie. Trochę to skomplikowane, ale nic nie poradzimy na zmiany wprowadzane przez PZPN. Dla nas najważniejszym jest skasowanie trzech punktów w niedzielę i czekanie na wynik ze Strzelec Opolskich - precyzuje Honc.

Oczywiście już dziś serdeczne zapraszamy na ostatnie juniorskie zawody przy Sportowej!

OLJM Tabela-wiosna.

Wyniki.

Zdjęcie: Walczy Dastin Knopik - najlepszy strzelec naszej "młodszej" ekipy.

fot. Elżbieta Pelc (http://mkskluczbork.pl/)