Zawodnik MKS-u "rozbija bank" w opolskiej lidze żaków

Liga JAKO Żaków, to projekt przygotowany przez szkółkę piłkarską UKP Gol z Opola. Rozgrywki w formie coniedzielnych turniejów odbywają się w opolskim Centrum Sportu.

W rywalizacji biorą udział zawodnicy urodzeni w roku 2008 i młodsi. Pełny harmonogram oraz cele jakie przyświecać mają temu dość specyficznemu turniejowi odnajdziemy na stronie organizatora: http://ukpgol.pl/news/article/startuje-liga-jako-zakow.

Po dwóch kolejkach na czele klasyfikacji snajperskiej znajduje się nasz wychowanek, Ksawery Chatkiewicz. Nazwisko to od razu budzi skojarzenia i są one jak najbardziej właściwe. Tomasz, ojciec króla strzelców LJŻ, to przecież trener pierwszej drużyny młodzików, czyli rocznika 2004.

Póki co, Ksawek w zdobywaniu goli przy Północnej nie ma sobie równych. Do siatki rywali trafił już 24 razy! Następny w kolejce jest Jakub Bień, gracz krapkowickich Spidersów, z 18 bramkami na swoim koncie. Biało-niebieskie żaki są na razie na 3. miejscu w tabeli, ale zremisowali tylko jedno spotkanie, a strzelili już 59 goli. To tyle samo ile drużna gospodarzy, która jest liderem i wyprzedza ich zaledwie o jeden punkt.