- PIERWSZA DRUŻYNA

MKS – Znicz: Ligowe ostatki na obcym terenie

Zbliża się koniec ligowego grania w tym roku. MKS na swój ostatni mecz pojedzie do Pruszkowa. Pojedynek ze Zniczem wpisze się w drugą serię rundy rewanżowej, granej rokrocznie jesienią, co stanowi już wieloletnią praktykę futbolowej centrali. Na półmetku rozrywek gospodarze wypracowali sobie bardzo dobrą pozycję do obrony 2 ligi.

Podopieczni Dariusza Żurawia zajmują siódme miejsce w tabeli na które złożyło się 25 punktów. Do tej pory ekipa spod Warszawy na własnym boisku była bezkompromisowa, 4 mecze wygrała, ale aż 5 przegrała i jest to jakiś sygnał dla naszego zespołu. Znicz to jedyny klub, który w tym sezonie udało się nam ograć przy Sportowej. Do historii spotkań obu drużyn, którą sporządziliśmy latem dołożyć należy zwycięstwo z 5 sierpnia, ze złotą bramką Marcina Niemczyka.

"Mały" z powodu kontuzji w najbliższą niedzielę nie zagra. Podobny los czeka Miłosza Reischa, o którego niefarcie pisaliśmy na początku tygodnia. Skład naszej ekipy osłabią też przymusowe pauzy za nadmiar żółtych kartek – Tomasza Górkiewicza i Bartosza Brodzińskiego. Do składu powróci za to Damian Warchoł, który taką absencję ma już za sobą.

Tylko trzy punkty oraz pomyślne rozstrzygnięcia z innych boisk dadzą biało-niebieskim szansę na wyjście ze strefy spadkowej i wizualną poprawę swojej pozycji. Dorobek punktowy pozostanie bowiem i tak mizerny, a wielu marzy już o tym, by ta część sezonu skończyła się jak najszybciej.

19 kolejka nie wskazuje jakiegoś zdecydowanego hitu. Cała czerwona strefa nie jest z pewnością faworytem swoich spotkań i stąd nasze kalkulacje. Legionovię, Gwardię, Błękitnych, Gryfa i MKS czekają w ten weekend bardzo trudne próby, a ten kto pokusi się  o niespodziankę, może okazać się największym wygranym finalnego rozdania 2017.

Kolejka 19
Data Gospodarze Wynik Goście
Garbarnia Kraków
– : –
GKS Bełchatów
Stal Stalowa Wola
– : –
Błękitni Stargard
GKS 1962 Jastrzębie
– : –
Gryf Wejherowo
Warta Poznań
– : –
KS Legionovia Legionowo
Wisła Puławy
– : –
KS Rozwój Katowice
Znicz Pruszków
– : –
MKS Kluczbork
Gwardia Koszalin
– : –
ŁKS Łódź
Olimpia Elbląg
– : –
ROW 1964 Rybnik
Radomiak Radom
– : –
Siarka Tarnobrzeg

Zdjęcie: Wysoki lot Dominika Kościelniaka niech będzie wróżbą dobrej postawy na stadionie w Pruszkowie.

fot. Mirosław Szozda /mkskluczbork.pl