PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Tak zimno, że aż ciepło. MKS Kluczbork – Górnik II Zabrze 1:0 (1:0)

W pierwszej połowie biało-niebiescy posiadali widoczną przewagę. Dwa razy na najwyższych obrotach uwijać się musiał jedyny senior w ekipie gości – Tomasz Loska. Bramkarz znany doskonale z boisk Lotto Ekstraklasy w 21 minucie złapał uderzenie Norberta Jaszczaka, a 120 sekund później z niemałym trudem wypiąstkował na róg bombę Aleksandra Jelonka. Zwieńczeniem dobrej postawy naszego zespołu był gol Michała Szewczyka. Tuż przed upływem dwóch kwadransów Kamil Nitkiewicz dograł mu na 7 metr, a nasz niewysoki przecież rozgrywający świetnie się złożył i głową skierował piłkę do siatki.

Goście w tej części gry nękali nas głównie próbami z dystansu, ale Krzysztof Kiklaisz i Wojciech Hajda mylili się i nie trafiali w światło bramki. Dogodną okazje do wyrównania jednak sobie stworzyli. W 39 minucie po rzucie rożnym z woleja huknął z bliska wspomniany wyżej Hajda, lecz Konrad Skuza był dobrze ustawiony i chwycił futbolówkę. Warto dodać, że przenikliwe zimno jakie zapanowało w środę, zmusiło nieliczną publiczność do rozgrzewki i co jakiś czas z trybu dobywało się gromkie: MKS!, MKS!

Na drugą odsłonę nasi wyszli z jakąś bojaźnią, a i przyjezdnym gra jakby zaczęła się układać, zatem co rusz „śmierdziało” pod naszą świątynią. Młodzi i ambitni zabrzanie nie potrafili jednak skutecznie sfinalizować swoich zapędów i na strachu się kończyło. Bardzo szkoda sytuacji z 56 minuty, kiedy po wzorowej wręcz kontrze i wrzutce „Szewy” na tzw. krótki słupek, z 4 metrów pomylił się Dominik Lewandowski.

Rezerwy 14-krotnego mistrza Polski były jednak wciąż bardzo aktywne, z kolei Kluczbork ewidentnie już „trzymał kość”. Minuty ciągnęły się jak przysłowiowy makaron, lecz zagrzewani już przez całą „krytą” kluczborscy bohaterowie bardzo umiejętnie wybijali rywala z rytmu, czym skutecznie wieźli zdobycz. I dowieźli!

MKS Kluczbork – Górnik II Zabrze 1:0 (1:0)

Bramka: 29′ Szewczyk (głową)

Żółte kartki: Lewandowski, Nitkiewicz, Jantos – Hajda

MKS: Skua – Jelonek, Gierak, Krawczun, Nitkiewicz (k) – Dyr (74. Jantos), Orłowicz, Szepeta, Lewandowski (90. Krauz), Szewczyk (74. Węglarz) – Jaszczak (66. Nykiel)

Trener Dariusz Surmiński

Górnik II: Loska – Surowiec (k), Jaksik, Pisarek, Kiklaisz, Kamiński, Liszka (62. Michalski), Hajda (73. Gałązkiewicz), Nowakowski (77. Eizenchart), Fic, Kubica

Trener Piotr Gierczak

Sędzia Robert Parysek z Legnicy

Widzów 200