WOKÓŁ KLUBU

Ruszaj trzecia ligo! Inauguracja w Rybniku, nie wszyscy wystartują

Już dziś po raz pierwszy w nowym sezonie na boiska wybiegną uczestnicy grupy III 3 ligi. Inauguracja odbędzie się w Rybniku, gdzie spadkowicz z 2 ligi podejmie jedną z mocniejszych ekip ostatnich rozgrywek – Ślęzę. Zresztą… Zjadanie dziś swych mądrości nad oceną sportowego potencjału wszystkich klubów, z którymi przyjdzie nam rywalizować, może być strzałem kulą w płot. Faktem jest, że pod względem atrakcyjności, na papierze nasza regionalna dywizja wygląda po prostu świetnie.

Po raz pierwszy po reformie rozgrywek w naszej grupie wystąpią aż cztery ekipy z Opolszczyzny. Ba! Dwóch z nich zgodnie z rozstrzygnięciami z ubiegłego sezonu nie powinno tam w ogóle być. Przypomnijmy, że MKS piłkarsko spadł do 4 ligi, a miejsce do występów zwolnił nam Rozwój Katowice, który zawiesił funkcjonowanie zespołu seniorów. Z kolei drużyna ze Starowic trzecioligową posadę objęła jako “lucky loser” (2. miejsce BS 4 ligi opolskiej w sezonie 2018/2019) wskutek rezygnacji z awansu Polonii Głubczyce.

Biało-niebiescy będą mieli okazję zmierzyć się także z legendami polskiego piłkarstwa. Ruch Chorzów to przecież 14-krotny mistrz kraju, klub, który w tym roku obchodzi 100-lecie istnienia, Polonia Bytom zaś, po najwyższe trofeum sięgała trzykrotnie. Kolorytowi rywalizacji z pewnością nada beniaminek z Zielonej Góry, który jeszcze tego lata powrócił do swoje historycznej nazwy i Lechia wyparła kojarzony głównie ze speedwayem Falubaz. Znów trzech przedstawicieli będą mieć w rozgrywkach kluby z ekstraklasy. Wyparte degradacją z elity rezerwy Miedzi Legnica zastąpi druga drużyna Śląska Wrocław.

Jak już informowaliśmy, nasz pierwszy mecz nowej edycji z Ruchem Zdzieszowice został odwleczony na 18 września. Tak naprawdę MKS Kluczbork oficjalnie do 3 ligi potwierdzony został dopiero 30 lipca, dlatego prowadzący nowe rozgrywki Śląski ZPN nie stwarzał problemów z przełożeniem tego spotkania. Okazało się także, że nie tylko nasi chłopcy rozpoczną sezon później. W ostatniej chwili doszło do odroczenia premierowych zawodów “Niebieskich” i ich starcie z Zagłębiem II będzie mieć miejsce także 18 września. O kłopotach przy Cichej można by napisać niezły, kilku sezonowy football-thriller. Oczywiście jednemu z najbardziej zasłużonych polskich klubów życzymy jak najlepiej, ale póki co jest on raczej obciążeniem rozgrywek, niż jego atrakcją. Mecz 2. kolejki Ruchu z Rekordem także został odwołany i oby na tym poprzestano.

1 kolejka:

DataGospodarzGodzina/WynikNa wyjeździeLiga