PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

Zmiany w pionie szkoleniowym klubu

Nastąpiły zmiany w całej strukturze pionu szkoleniowego MKS-u Kluczbork. Po dwóch latach ponownie trenerem koordynatorem grup młodzieżowych został Piotr Grzyb, który zastąpił na tym stanowisku Janusza Luberdę. Oznacza to także, że pan Piotr nie będzie już pracował z pierwszą drużyna, a zajmie się procesem treningowym zawodników w wieku 13-19 lat.

Następną grupę, czyli dzieciaków w wieku 6-12 lat, koordynował będzie szkoleniowo Marek Jarząb. Do klubu powrócił także Grzegorz Skóra. Wieloletni kierownik seniorskiej drużyny biało-niebieskich pełnił będzie rolę kierującego i nadzorującego pracę z wszystkimi trenującymi w klubie rocznikami.

Z ramienia zarządu klubu nad całym procesem szkolenia w MKS-ie Kluczbork czuwać będą wiceprezes Paweł Łobos i  członek zarządu Jan Kowalik. – Zmierzamy do tego aby usystematyzować pracę z dziećmi i młodzieżą. Dążyć będziemy do tego, żeby przepływ pomiędzy zawodnikami z danych roczników był płynny i oparty na jednej myśli szkoleniowej, jaką opracuje i realizować będzie MKS. Liczymy też na dobrą współpracę z akademią Funball Kluczbork – mówi Łobos.

Przypomnijmy, że jedyną oficjalną i pełnoprawną sekcją szkolenia dzieci w MKS-e Kluczbork jest posiadająca Srebrny Certyfikat PZPN, Akademia MKS Funball Kluczbork, która nie ma nic wspólnego z działającym na terenie Kluczborka Młodym MKS-em Kluczbork. Wszelkie informacje o naborach szkoleniowych znajdują się na naszej stronie w zakładce Akademia.

Przypomnijmy, że jeśli chodzi o pierwszą drużynę to aktualnie i już jak najbardziej oficjalnie pracują z nią: Jan Furlepa – pierwszy trener, Małgorzata Rak – trener przygotowania motorycznego/drugi trener, Krzysztof Stodoła – trener bramkarzy i Dariusz Baran – fizjoterapeuta. Kierownikiem drużyny jest Piotr Dachowski.