PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

MKS na kwarantannie. Grupa III rozegrała 15. kolejkę

Grana tuż przed Świętem Zmarłych ligowa kolejka sypnęła golami. Najwięcej padło ich w Żmigrodzie, gdzie miejscowy Piast porozstawiał po kątach naszego ostatniego rywala – ROW. 6:0 w “Grodzie Smoka” to przy okazji jeden z najwyższych wyników w tym sezonie. Gwoli przypomnienia. 14 października w Bytomiu Polonia wbiła Gwarkowi goli siedem, zaś  16 września rezerwy Zagłębia także wygrały różnicą sześciu bramek z Polonią-Stalą.

Od 9 września na swoją domową wygraną czekali futboliści z Goczałkowic. Beniaminek do przerwy przegrywał z Foto-Higieną 0:2 i wydawało się, że syndrom niemocy własnego boiska zostanie podtrzymany. W drugiej jednak połowie przeprowadził on skuteczny wyścig na dochodzenie i skasował trzy oczka. Dziesiąte trafienie (znów z karnego) zaliczył w tym spotkaniu weteran LKS-u, Piotr Ćwielong, czym wchłonął w klasyfikacji strzeleckiej naszego Bartka Włodarczyka.

Tu na czele dalej Adam Żak, który także z “wapna” dorzucił w sobotę kolejną “brameczkę” i ma ich już w sumie osiemnaście. Zresztą, bytomianie wygrali zgodnie z planem, podobnie jak Ruch, który swoje puste dla ludzi zawody dalej gra przy jupiterach. Odnotujmy jeszcze środową wygraną brzeżan w Zabrzu, dzięki której Stal wyprzedziła nas w tabeli oraz pauzę Ślęzy, która z powodu udziału w rozgrywkach Pucharu Polskie, swój mecz z Nysą przełożyła na 18 listopada. Przypomnijmy, że w 15. kolejce biało-niebieskich dotknęła pauza z powodu wykrycia w drużynie zakażeń Covid-19.

11. kolejka:

Górnik II Zabrze 1-3 Stal Brzeg 28 października, 14:00
Dominik Skiba 82 – Michał Maj 53, Dawid Kamiński 61, 83
na stadionie MOSiR-u Sparta / w pierwotnym terminie (3 października, 13:00) odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego / w drugim terminie bez udziału publiczności
Kolejka 15 – 31 października
Pauza: Warta Gorzów Wielkopolski.
LKS Goczałkowice Zdrój 3-2 Foto-Higiena Gać 31 października, 14:00
Wojciech Dragon 56, Piotr Ćwielong 75 (k), Bartosz Marchewka 81 – Marcin Przybylski 4 (k), 41
Ruch Chorzów 5-1 Gwarek Tarnowskie Góry 31 października, 18:00
Łukasz Janoszka 16, Patryk Sikora 22, Mariusz Idzik 67, Kacper Kawula 71, Michał Mokrzycki 90 – Sebastian Siwek 36
MKS Kluczbork Stal Brzeg 12 grudnia, 13:00
w pierwotnym terminie (31 października, 13:00) odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego
Piast Żmigród 6-0 ROW 1964 Rybnik 31 października, 14:00
Daniel Stanclik 4, Szymon Sołtyński 20, 45, 87, Eryk Moryson 23, Grzegorz Mazurek 69
Ślęza Wrocław Polonia Nysa 18 listopada, 13:30
w pierwotnym terminie (31 października, 13:00) odwołany
Zagłębie II Lubin 1-2 Rekord Bielsko-Biała 31 października, 13:00