PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Czas na Wartę Gorzów Wielkopolski

Już w sobotę kolejne starcia w III lidze. Tym razem piłkarze MKS Kluczbork podejmą na własnym boisku Wartę Gorzów Wielkopolski. Czy to będzie Wielka Sobota dla naszego klubu, który powalczy w tym dniu o przysłowiowe sześć punktów ?

Przyjezdni obecnie znajdują się za strefą spadkową z dorobkiem 24 punktów. To o pięć punktów mniej niż zdołali zgromadzić biało-niebiescy. Oba kluby spotkały się ze sobą na jesień. Wówczas w Gorzowie miejscowi szybko objęli prowadzenie po bramce Pawła Posmyka. Losy spotkania odmienili jednak Filip Latusek i Bartosz Włodarczyk, którzy zdobyli po bramce.

Nasi rywale w minionej kolejce pokonali u siebie Foto Higienę Gać 1:0, a wcześniej ulegli Ruchowi Chorzów 1:2 (goście strzelili dwie bramki w doliczonym czasie gry), wywieźli trzy punkty ze Świdnicy po wygranej 3:0 i ulegli rezerwom Górnika Zabrze 0:1.

MKS Kluczbork z kolei w minioną sobotę przegrał w Chorzowie z Ruchem 1:4. Dwa stracone gole padły jednak w kontrowersyjnych okolicznościach.

– Mam trochę niedosyt po tym spotkaniu – mówi obrońca Szymon Przystalski. – Uważam, że sędzia trochę nas pokarał i sądzę że nasza porażka była za wysoka.

W drugiej połowie bowiem Chorzowianie mieli rzut karny, po faulu naszego obrońcy, który uważa jednak że jedenastka została podyktowana na wyrost, bo kontaktu z rywalem nie było. W doliczonym czasie gry padł czwarty gol dla rywali, tym razem po wepchnięciu piłki z bliskiej odległości i zagraniu ręką, czego sędziowie nie dostrzegli.

– Przygotowujemy się do Warty, wiemy że sobotni rywal też mocno postawił się wcześniej liderowi, że też wygrali ze Świdnicą – zauważa stoper. Gorzów się wzmocnił, wiem że musimy być uczuleni na ich stałe fragmenty gry – dodaje.

Spotkanie z Wartą będzie przysłowiowym starciem o sześć punktów. – Podobnie będzie z kolejnym meczem ligowym, które zagramy z Foto Higieną Gać (10 kwietnia) – zauważa z kolei pomocnik Norbert Jaszczak. – Cały czas jesteśmy w pełnym gazie i do każdego spotkania przygotowujemy się tak samo. Wracając do meczu w Chorzowie – mieliśmy dobry wynik 1:0 i dobrą okazję by podwyższyć na 2:0. Piłkarsko wyglądali lepiej, ale my mieliśmy serce, czego zabrakło troszkę w drugiej połowie – wspomina pomocnik.

Transmisję ze spotkania tradycyjnie będzie można wykupić w slaskie.tv. Początek konfrontacji o godzinie 16:00.

MKS Kluczbork – Warta Gorzów Wielkopolski sobota 3 kwietnia 16:00

Dwa spotkania tej kolejki zostały już rozegrane. Rekord Bielsko Biała pokonał rezerwy Miedzi Legnica 3:0, a rezerwy Zagłębia pokonały rezerwy Górnika 4:1.

Pozostałe pary 24 kolejki: