Piast Żmigród zmienił trenera przed potyczką z MKS Kluczbork

Władze Piasta Żmigród, za porozumieniem stron, rozwiązały umowę z dotychczasowym szkoleniowcem pierwszego zespołu Ryszardem Pietraszewskim. Nie bez powodu informujemy o tym wydarzeniu, bowiem już w sobotę MKS Kluczbork pojedzie do Żmigrodu walczyć o kolejne ligowe punkty.

Trener objął Piast w styczniu. Pod jego wodzą Żmigród rozegrał sześć spotkań ligowych (5 przegranych, 1 wygrana). Poprowadził również drużynę w meczu pucharowym z Sokołem Marcinkowice (wygrana).

Nowym szkoleniowcem został Marcin Foltyn.

Jak informuje strona klubowa Piasta trener Foltyn ma 44 lata. Karierę trenerską poprzedziła u niego przygoda z piłką jako zawodnik. Występował na pozycji bramkarza m.in. w Polarze Wrocław czy Bystrzycy Kąty Wrocławskie. (w 2009 roku MKS zagrał mecz pucharowy z Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie – wygrana biało-niebieskich 2:0, a Marcin Foltyn stał wówczas w bramce)

Jeśli chodzi o karierę trenerską, nowy trener pracował w 5 klubach z Dolnego Śląska. W latach 2010-2015 był trenerem Bystrzycy Kąty Wrocławskie (najlepszy wynik: IV miejsce w sezonie 2011/12).

Później w sezonie 2015/16 poprowadził Bumerang Wrocław, a następnie Polonię Środa Śląska i IV-ligowy Sokół Wielka Lipa.

Nowy trener Piasta zadebiutuje już w sobotę, a ich rywalem będzie MKS Kluczbork. Początek spotkania o godzinie 16:30.