PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

MKS jedzie do Lubina

Piłkarska III liga nabierze tempa, bo już w zbliżający się tydzień MKS Kluczbork rozegra aż trzy spotkania. Najpierw w sobotę naszym przeciwnikiem będą rezerwy Zagłębia Lubin. Później w środę zagramy w Kluczborku z Polonią Bytom, a w kolejną sobotę czeka nas wyjazd do Zielonej Góry na potyczkę z Lechią.

Zagłębie obecnie zajmuje siódmą pozycję w tabeli z dorobkiem 38 punktów. To o pięć więcej niż MKS Kluczbork. Rywale w poprzedniej kolejce wygrali 2:1 w Gorzowie Wielkopolskim z tamtejszą Wartą. Gola na miarę trzech punktów zdobył w końcówce z rzutu karnego Daniel Dudziński, dla którego było to drugie trafienie w tym meczu. Pierwszą bramkę strzelił w pierwszej połowie doprowadzając do remisu po straconym przez zespół golu w 12 minucie również z rzutu karnego.

MKS Kluczbork z kolei przegrał na własnym boisku ze Ślęzą Wrocław 0:5, i była to najwyższa porażka od 2004 roku, kiedy przegraliśmy ze Spartą Paczków za czasów 4 ligi.

W sobotę zespołu nie poprowadzi już Jan Furlepa, który w piątek za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z klubem. Tymczasowo drużynę będzie prowadził trener bramkarzy Krzysztof Stodoła.

Oba zespoły spotkały się ze sobą już w tym sezonie. W Kluczborku lepsi okazali się przyjezdni wygrywając 2:0.

Spotkanie w Lubinie już w sobotę o godzinie 13:00.