JUNIORZY MŁODSI MŁODZIEŻ

Juniorzy Młodsi MKS Kluczbork wygrali ze Stalą Brzeg 3:1

Przez całe spotkanie staraliśmy się grać piłką i to się opłaciło. Pierwsza połowa wyglądała dobrze ale nie potrafiliśmy skutecznie wykorzystać sytuacji, które sobie stworzyliśmy, natomiast przeciwnik zrobił to w stu procentach. Ich lekko optyczna przewaga przyniosła Stali bramkę zdobytą w 29 minucie. Warto dodać, że pierwsza część minęła pod znakiem złamania palca u ręki przez Hadrysia, co było stratą nominalnego napastnika, jednak później okazało się, że nie ma ludzi niezastąpionych.

W przerwie trener dokonał trzech zmian oraz zmotywował chłopaków na drugą połowę meczu. Staraliśmy się konsekwentnie grać. Przyniosło to jeszcze więcej sytuacji pod bramką, które tym razem potrafiliśmy już zamienić na gole.

W 58 minucie meczu w polu karnym przewrócony został Magdziarek i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Mirowski i pewnym strzałem w przeciwny róg w stosunku do tego, który wybrał bramkarz doprowadził do wyrównania.

Prowadzenie objęliśmy w 64 minucie meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, z okolicy połowy boiska, w polu karnym Magdziarek zamknął akcję strzałem głową. Drużyna przyjezdnych próbowała odrobić straty, ale nic nie wynikało z ich ataków, inicjatywa była po naszej stronie.

W doliczonym czasie gry Domagała przyjął przy chorągiewce wybitą piłkę, wszedł w pole karne, zwiódł dwóch obrońców i strzałem w krótki róg ustalił wynik spotkania. Akcja mogła się podobać, ponieważ jest on nominalnym bramkarzem, a pokazał instynkt napastnika.

– Zawodnicy pokazali na boisku mega charakter oraz, że są drużyną i drzemią w nich spore umiejętności – mówi trener Gracjan Gacmaga. Jestem mega zadowolony z chłopaków i wierzę, że w następnym spotkaniu pokażą i udowodnią samym sobą, że potrafią grać jeszcze lepiej (przeciwnikiem będzie Odra Opole).

– Po dzisiejszym meczu na duże brawa i wyróżnienie zasługuje każdy zawodnik z osobna, począwszy od bramkarza a skończywszy na zawodnikach rezerwowych – mówi trener Gacmaga.

– Należy wyróżnić całą drużynę, która podniosła się po straconej bramce i pokazała, że jest jednością. Zwycięstwo cieszy oraz podnosi morale drużyny przed środowym meczem z Odrą Opole – Relacjonował Wojciech Niebylski, kierownik drużyny.

MKS Kluczbork – BTP Stal Brzeg 3:1

Bramki: 58 Mirowski (karny), 64 Magdziarek, 90+2 Domagała

Skład: Piśla – Tabisz, Iwanicki (C), Famuła (46 Kukla), Krawczyk – Czysty (46 Pałac), Mirowski, Filarski (46 Maruska), Magdziarek, Grabowiecki (89 Kołodnicki), Hadryś (18 Grzyb) ( 78 Domagała)

Trener: Gracjan Gacmaga
Kierownik drużyny: Wojciech Niebylski