Trener Tomasz Kazimierowicz ma głos

Trwa krótka przerwa między sezonami. Zawodnicy rozjechali się do domów i na wakacje. Czy trener Tomasz Kazimierowicz również odpoczywa, czy jest to może również czas przemyśleń jak najlepiej przygotować się do sezonu?
– Aktualnie przebywam na krótkim urlopie ale jestem cały czas myślami przy przyszłym sezonie i pod telefonem z zarządem MKS. Jest okres transferowy i jesteśmy w trakcie kompletowania kadry. Dlatego dużo rozmów odbywa się telefonicznie i w ciągłym kontakcie z klubem – mówi trener Tomasz Kazimierowicz
Kiedy zespół wróci do treningów i jak będą wyglądać przygotowania ?
– Do pełnego treningu wracamy w poniedziałek 5 lipca ale już od 28 czerwca (poniedziałek) zawodnicy będą zobowiązani do indywidualnych treningów z rozpisek jakie otrzymają od dzisiaj – mówi szkoleniowiec.
– Jeśli chodzi o okres przygotowawczy to od 5-go będziemy już mocno pracować nad poszczególnymi składowymi odnośnie przygotowania do sezonu, i zdajemy sobie sprawę, że mamy mało czasu żeby coś nadbudować więc zależy nam przede wszystkim na szybkim skompletowaniu kadry i przygotowaniu się do okresu startowego w pełnej grupie i zgraniu.
Wstępny plan meczów sparingowych:
14 lipiec godzina 18:00 – KKS – Stal Brzeg
16 lipiec – KKS – Ślęza Wrocław
17 lipiec – KKS – Agroplon Głuszyna
21 lipiec – MKS – Raków II Częstochow
24 lipiec – KKS – Ruch Zdzieszowice
24 lipiec – MKS – Ruch Chorzów
28 lipiec – KKS – Tor Dobrzeń Wlk.
31 lipiec – KKS – LZS Starowice
Z klubu odchodzi paru wartościowych zawodników, czy ma pan jakąś swoją listę piłkarzy, których chętnie widziałby w drużynie w nowym sezonie ?
– Listę oczywiście skonsultowaliśmy zaraz po zakończonym sezonie i przedstawiłem swoje propozycje. Na ile ją skompletujemy zależy oczywiście od wielu składników transferowych ale zarząd bardzo mocno i intensywnie pracuje w przerwie, odnośnie transferów, co mnie bardzo cieszy i daje dużą motywację do pracy w klubie.