AKADEMIA MŁODZIEŻ PRZYPIĘTY

MKS Funball Kluczbork gościł w Szkołach i Przedszkolach

Końcówka roku szkolnego i przedszkolnego była bardzo intensywnym miesiącem sportowym. Przez blisko dwa tygodnie (10 – 22 czerwca) zawodnicy MKS Kluczbork razem z Akademią Piłkarską MKS Funball przeprowadzili w przedszkolach i w klasach I – III szkół podstawowych liczne spotkania promujące piłkę nożną.

Trenerzy Akademii wraz z piłkarzami pierwszej drużyny, którą reprezentowali m.in. Wojciech Wenglorz i Michał Mocarski zorganizowali dla dzieci gry i zabawy sportowe z piłkami.

To uatrakcyjnienie codziennych obowiązków taką formą rozrywki przypadło dzieciom do gustu, które z chęcią uczestniczyły w przeprowadzanych zabawach. Mamy nadzieję, że niedługo spotkamy się z tymi młodymi sportowcami w Akademii MKS Funball, a w niedalekiej przyszłości dołączą oni do grup młodzieżowych MKS Kluczbork.

– Zapraszamy wszystkie dzieci na nasze treningi. Mamy wiele grup sportowych i wysoki poziom szkolenia, gdzie jest przede wszystkim bardzo dużo radości, pasji do piłki nożnej i wartości przekazywanych przez trenerów. Nasza akademia funkcjonuje już ponad sześć lat, staramy się wychowywać dzieci, ludzi którzy w przyszłości będą stanowić o sile naszego klubu MKS Kluczbork – mówi założyciel Akademii Funball – Karol Bortnik.

– Mogę być spokojny mówiąc o tym, że wśród chłopców trenujących obecnie w naszej Akademii znajdziemy wielu godnych następców takich sławnych graczy jak Patryk Tuszyński czy Waldemar Sobota (obaj obecnie grają w Ekstraklasie). Uważam, że możemy pozytywnie patrzeć w przyszłość naszego klubu, który będzie zasilany miejscowymi chłopakami i którzy z dumą na sercu będą nosić znak herbu MKS Kluczbork. Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w zajęciach i zapraszamy do wstępowania w nasze szeregi Akademii – mówi wiceprezes MKS Kluczbork Paweł Łobos.

Promocja była przeprowadzona w następujących placówkach:

Szkoły: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5, STO

Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Bąkowie i Przedszkolnym Oddziałem Zamiejscowym w Biadaczu.

Przedszkola: Publiczne Przedszkole nr 1, Publiczne Przedszkole nr 2, Publiczne Przedszkole nr 8.

Składamy podziękowania wszystkim placówkom za umożliwienie Akademii Piłkarskiej MKS FUNBALL oraz Miejskiemu Klubowi Sportowemu w Kluczborku przeprowadzenia spotkań promujących naszą Akademię. Liczymy na możliwość spotkania się również w kolejnych latach. Dziękujemy