PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Przed nami derbowe spotkanie ze Stalą Brzeg

W tym sezonie w III-lidze nasze województwo ma jedynie dwóch reprezentantów – MKS Kluczbork i Stal Brzeg. Polonia Nysa zanotowała spadek, a Ruch Zdzieszowice i LZS Starowice Dolne zrezygnowały z możliwości awansu, dzięki czemu utrzymał się zespół Foto Higiena Gać. To właśnie do konfrontacji MKS-u i Stali dojdzie w niedzielne popołudnie na Stadionie Miejskim w Kluczborku. Początek meczu o godzinie 17:00.

Oba zespoły mają za sobą już trzy rozegrane spotkania. Brzeg pokonał ostatnio na własnym boisku Pniówek Pawłowice 2:0, a wcześniej przegrał na wyjeździe z Gwarkiem Tarnowskie Góry 1:2 i wygrał u siebie z Lechią Zielona Góra 2:1.

Nasi zawodnicy z kolei w ostatniej kolejce wygrali na boisku beniaminka w Jeleniej Górze 2:1, a wcześniej pokonali rezerwy Górnika takim samym rezultatem oraz na inaugurację sezonu zremisowali z Cariną Gubin 1:1.

MKS Kluczbork spotkał się przed sezonem w meczu kontrolnym ze Stalą wygrywając gładko 5:1. Jednak tym wynikiem nie za bardzo można się sugerować, bowiem to był jedynie sparing, a w konfrontacjach o ligowe punkty oba zespoły zawsze toczyły wyrównany i zacięty bój. Niespełna trzy miesiące temu w Brzegu lepsi się okazali nasi zawodnicy wygrywając 2:1. Na jesień poprzedniego sezonu w Kluczborku padł wysoki remis 3:3, a MKS kończył to spotkanie w osłabieniu.

Bilety do nabycia:

– internetowo www.bilet.pax.pl
– w niedzielę od 16:00 w kasie klubu.

Tym którzy nie będą mogli wybrać się na stadion pozostaje transmisja na www.slaskie.tv.