PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Przegrywamy z Polonią Bytom

Niestety mimo, że MKS Kluczbork mocno postawił się Polonii Bytom pozostajemy bez punktów. Trzynasta kolejka nie była dla nas szczęśliwa. Nawet po strzale na niemal pustą bramkę piłka nie chciała wpaść do siatki przeciwnika. Sobotnia kolejka obfitowała w niespodzianki. Dopiero tydzień temu wygraliśmy na wyjeździe z Foto-Higieną Błyskawicą Gać 2:1, a teraz Gać wywiozła komplet punktów z Wrocławia pokonując Ślęzę 2:0. Potrójnie punktował też Piast Żmigród dzięki wygranej nad Karkonoszami Jelenia Góra.

W pierwszej połowie więcej okazji mieli nasi zawodnicy, którzy od pierwszego gwizdka ruszyli żwawo do ataku. Strzelał niecelnie Mateusz Skibiński. Uderzenie Mateusza Chmielowca wybronił bramkarz. Marcin Przybylski uderzył z prawej strony minimalnie nad bramką. Podobny strzał oddał Dominik Lewandowski, który już minął bramkarza, ale po chwili obracając się strzelał tylko nad poprzeczką. Goście z kolei w doliczonym czasie gry posłali piłkę z prawej strony w pole karne, a akcję zamykał Damian Celuch i głową od słupka trafił do bramki.

Po zmianie stron bytomianie przeważali. Po dwóch udanych interwencjach Jakuba Grzesiaka dobiegła 74 minuta. Po rzucie wolnym z lewej strony do piłki wyskoczył Michał Płonka i celnie uderza głową. MKS zdołał odpowiedzieć w końcówce. Wprowadzony chwile wcześniej Patryk Moś otrzymał prostopadłe podanie po prawej stronie, wpadł w pole karne i dograł do Marcina Przybylskiego, który głową wpakował piłkę do bramki.

🎥 Skrót video z meczu.

➡ MKS Kluczbork – Polonia Bytom 1:2 (0:1)

⚽ Bramki: Przybylski 87 – Celuch 45+1, Płonka 74

👕 MKS: Grzesiak, Paradowski, Leśniak, Błaszkiewicz, Szota, Lewandowski (Moś 79), Chmielowiec, Nykiel (Glinka 54), Skibiński (Woźniak 54), Zieliński (Jaszczyk 72), Przybylski