PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Seniorzy wznowili treningi

W poniedziałek piłkarze MKS Kluczbork wznowili treningi po przerwie wakacyjnej. Przygotowania do nowego sezonu potrwają miesiąc z groszami. Terminarz spotkań jeszcze nie został podany do publicznej wiadomości, jednak liga wystartować ma w pierwszy weekend sierpnia.

W zajęciach, oprócz zawodników z poprzedniego sezonu, wzięli udział testowani gracze, a także Juniorzy naszego klubu. W nowym sezonie w barwach MKS Kluczbork nie zobaczymy dwóch zawodników którzy stanowili o naszej sile w minionym sezonie i rundzie wiosennej. Tomasz Gajda i Lucjan Zieliński (pomocnicy) przenoszą się do Polonii Bytom. Jesienią w MKS-ie nie zagra też Żenia Nemtinov (pomocnik), który wyjechał z Polski i będzie kontynuował karierę w Niderlandach oraz Miłosz Staszkiewicz (obrońca), Michał Mocarski (bramkarz), którym kończą się kontrakty, a Kuba Grzesiak i Krystian Wieczorek (bramkarze) po okresie wypożyczenia wracają do swoich klubów macierzystych.

O pozostałych ruchach kadrowych będziemy jeszcze informować.

Trenerzy Tomasz Chatkiewicz, Michał Honc i Krzysztof Stodoła zaplanowali cztery mecze kontrolne swojej drużyny.

09.07.2022 (sobota)
MKS Kluczbork – Polonia Nysa (zaplanowany rywal pod znakiem zapytania)

16.07.2022 (sobota)
Gwarek Tarnowskie Góry – MKS Kluczbork

23.07.2022 (sobota)
MKS Kluczbork – Lechia Dzierżoniów

30.07.2022 (sobota)
MKS Kluczbork – Raków Częstochowa