PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Zasłużone punkty w Legnicy

Piłkarze MKS Kluczbork wreszcie zgarnęli trzy punkty. W niedzielę, w meczu kończącym trzynastą serię spotkań wygrywamy w wyjazdowym meczu o sześć punktów z rezerwami Miedzi Legnica 2:0. Gratulacje za walkę i wiarę w wygraną !

Od początku meczu żwawo do ataku ruszyli podopieczni trenera Tomasza Chatkiewicza. W 11 minucie piłkę w polu karnym dostał Płonka i oddał skuteczny strzał otwierając wynik spotkania. Pierwsza część meczu to nasza przewaga. W 26 minucie przed podwyższeniem wyniku gospodarzy uratowała poprzeczka w którą trafił Przybylski.

Gospodarze od początku drugiej części szukali wyrównania, ale w 73 minucie wprowadzony na boisko Mikulski został sfaulowany w polu karnym a sędzia pokazał na jedenasty metr. Ponieważ nasz stały egzekutor jedenastek, sobotni solenizant Przybylski odpoczywał już na ławce, piłkę wziął Błaszkiewicz. Kapitan Biało-niebieskich nie pomylił się i pewnie wykorzystał nadarzająca się okazję podwyższając na 2:0.

To zasłużona wygrana naszej drużyny. W sobotę zawodnicy MKS zagrają w Kluczborku, a naszym rywalem będą rezerwy Chrobrego Głogów. Zapraszamy wszystkich już teraz na to spotkanie i liczymy na pierwszą wygraną przed własną publicznością.

Miedź II Legnica – MKS Kluczbork 0:2 (0:1)

Bramki: Płonka 11, Błaszkiewicz 73

MKS: Szpaderski, Błędowski, Błaszkiewicz, Szota (Moś 60), Jóźwicki (Zawada 46 (Nykiel 72)), Napora, Płonka, Chmielowiec, Nahrebecki, Lewandowski, Przybylski (Mikulski 60)