- PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

O pełną pulę z Górnikiem II Zabrze

Już w najbliższą sobotę zagramy ostatni mecz w rundzie jesiennej u siebie. Powalczymy o zwycięstwo z Górnikiem II Zabrze.

Historia starć z Górnikiem Zabrze sięga pierwszej ligi. Z 14 krotnym mistrzem Polski, na tym szczeblu rozegraliśmy 4 spotkania.

Jedyne zwycięstwo miało miejsce 1 kwietnia 2017 roku, na Stadionie Miejskim w Kluczborku. Przy Sportowej 7, wolne miejsca jakie można było wtedy znaleźć, to chyba na drzewie w pobliskim parku lub na dachu trybuny głównej.

W ten dzień zawitało na nasz stadion około 1500 sympatyków zabrzan, na czele ze ś.p. Panem Stanisławem i jego magicznym dzwonkiem.

To było prawdziwe piłkarskie święto w Kluczbork. Ku uciesze naszych kibiców MKS wygrał 2:1. po golach  Pawła Kubiaka i samobójczym trafieniu gości. Ten wieczór na długo zostanie w naszej pamięci.

Mija 5 lat, a MKS nadal toczy boje z drużyną Górnika, tylko że z drugim zespołem. Będzie to ósme starcie tych drużyn na poziomie 3 ligi. Bilans meczów korzystny dla MKS: 4 Zwycięstwa, 2 remisy i jedna porażka. Wszystkie zwycięstwa odnieśliśmy na własnym boisku.

Domowe spotkanie w sezonie 2021/2022, rozstrzygamy na naszą korzyść, po trafieniach Adriana Błaszkiewicza i Marcin Przybylskiego. Wyjazdowy mecz kończy się wynikiem bezbramkowym.

Górnik II Zabrze w tym sezonie spisuję bardzo dobrze.  Co prawda swoje ostatnie ligowe spotkanie przegrał 3:4 w Głogowie, jednak  5 miejsce w ligowej tabeli (29 punktów) budzi szacunek.

MKS Kluczbork czeka na pierwszą wygraną przed własną publicznością. Dobrym prognostykiem jest to, że w  ostatnich trzech ligowych meczach zdobywaliśmy punkty.

Nie będziemy się tu rozpisywać i snuć wywodów, ponieważ swój scenariusz i tak napisze życie. Wierzymy w  jedno, że nasz zespół wyjdzie  zmotywowany na boisko i zostawi na nim serce.

Bądźcie na trybunach i wspomóżcie MKS dopingiem!

Do boju MKS!

Początek spotkania MKS Kluczbork – Górnik II Zabrze, w sobotę 12 listopada o godzinie 13.