- PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

Pierwszy mecz o stawkę w 2023

W sobotę 25 lutego zagramy ze Stalą Brzeg o półfinał wojewódzkiego Pucharu Polski.

Nie będziemy dogłębnie analizować historii spotkań ligowych między MKS a Stalą. Każdy z nas wie, że puchary rządzą się swoimi prawami. Ostatnie takie starcie w 2020 roku przegrywamy w Brzegu, tracąc gola w doliczonym czasie gry. Jak to będzie wyglądało w sobotę w Kluczborku, to jedna wielka niewiadoma. Atutem MKS-u będzie własne boisko i nasi kibice.

Drużyna Stali to całkiem inny zespół niż na jesień. U naszych gości nastąpiła totalna rewolucja w składzie i stanowi ona dla nas wielką zagadkę.

Każda z drużyn, która wybiegnie na płytę Stadionu Miejskiego będzie chciała to starcie wygrać. Kibice w Kluczborku długo czekają na awans swojej drużyny do półfinału wojewódzkiego Pucharu Polski. Natomiast w Brzegu myślą o powtórzeniu sukcesu sprzed kilku lat, kiedy to zwyciężyli w finale – notabene – na Stadionie Miejskim w Kluczborku.

Droga Stali Brzeg do 1/4 finału: Ruch Zdzieszowice 2:1, Fortuna Głogówek 4:1

Nasza drużyna w drodze do 1/4 finału pokonała: LZS Kuniów 4:0, NKS Start Namysłów 8:0

Zapraszamy na Stadion Miejski w Kluczborku, sobota 25 lutego, godzina 14:00. Zawody poprowadzi Maciej Krzyżowski.