- PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

Lider pokonany, MKS Kluczbork 2 – 1 Raków II Częstochowa

Opolskiesport – “stadiony świata Zawady”, “rewelacyjny lider na kluczborskich deskach”, Sport.pl – “co za petarda”, Sport Opolski NTO – “sensacyjne zwycięstwo MKS-u Kluczbork”, brzmiały nagłówki artykułów po meczu MKS Kluczbork – Raków II Częstochowa. Jako pierwsza drużyna w sezonie pokonaliśmy lidera – Raków II Częstochowa!

Zaczęło się od wzajemnego badania obu drużyn. Pierwsi śmielej zaczęli goście, jednak ich akcje nie stworzyły żadnego zagrożenia pod naszą bramką. MKS również próbował zdobyć gola, zablokowane strzały Chmielowca i Przybylskiego. Kiedy na zegarze wybyła 33 minuta spotkania, do zawodnika gości w środkowej strefie doskoczył Kamil Nykiel i posłał piłkę pod nogi Marko Zawady – “usłyszałem od kolegów, że ich bramkarz wyszedł wysoko i zdecydowałem się na strzał”. Decyzja ta była jak najbardziej słuszna, piłka leciała prawie 50 metrów i zaskoczony Jakub Rajczykowski mógł tylko podziwiać przelot piłki nad jego głową. Bramka “stadiony świata” i MKS prowadził 1:0. Zanosiło się już na przerwę, jednak MKS wywalczył jeszcze rzut rożny. Z prawej strony boiska Marcin Przybylski mocym dośrodkowaniem dostarczył piłkę w pole bramkowe, a tam Jakub Rajczykowski sprezentował drugiego gola dla MKS. Na przerwę schodziliśmy prowadząc 2:0.

Druga Połowa zaczęła się od ataków gości i to przyniosło zamierzony efekt. Była 54 minuta, błąd obrońcy i piłkę do siatki MKS-u zapakował Dawid Wojtyra. Raków próbował zdobyć kolejne bramki, jednak nasza obrona i Jan Szpaderski byli na posterunku. Nasi też próbowali się odgryźć, jednak wynik nie uległ zmianie.  Sędzia Maciej Dudek doliczył 5 minut, które ciągnęły się w nieskończoność. Potem była już tylko euforia!

Bramki: 1:0 – 33′ Marko Zawada, 2:0 – 45+1′ Marcin Przybylski, 2:1 -54′ Dawid Wojtyra

ŻK: Napora, Chmielowiec, Zawadą, Lewandowski Dominik, Dachowski – Kierownik, Trener – Chatkiewicz

MKS: Szpaderski – Błędowski, Lechowicz, Chmielowiec, Napora, Lewandowski Dominik, Płonka, Nykiel, Zawada (72′ Lewandowski Kamil), Włodarczyk (65′ Jaworski), Przybylski