- PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

Głogów chrobry, ale pokonany

Nasze przewidywania się spełniły, łatwo w Głogowie nie było. Najważniejsze z tego wszystkiego, że 3 punkty ładnie spakowane przyjechały do Kluczborka!

Na ten mecz jechaliśmy w okrojonym składzie bo kontuzjowani są: Nataniel Szota, Szymon Witek, Kamil Nykiel, Alan Jaworski, Szymon Gniełka, Kamil Lewandowski

Jedna połowa nasza, druga przeciwnika tak było z Legnicą, Bytomiem, Tarnowskimi Górami no i oczywiście z Głogowem. Na szczęście można powiedzieć -zadanie wykonane – bo trzy punkty przyjechały do Kluczborka.

Pierwsza część spotkania to pełna kontrola MKS-u … w pierwszej połowie kontrolowaliśmy przebieg spotkania, czego efektem było prowadzenie 2:0… relacjonował trener Michał Honc.

Pierwszy cios zadaliśmy w 21 minucie. Asystował Marcin Przybylski, a piłkę do siatki przeciwnika skierował Michał Płonka i było 1:0 dla Mks-u. Drugie uderzenie i całą akcję w 43 minucie zorganizował asystent z pierwszego trafienia Marcin Przybylski – mieliśmy 2:0 dla biało-niebieskich. Pierwszą połowę meczu kończyliśmy w dobrych nastrojach.

Druga połówka i … w drugiej odsunie to gospodarze przejęli inicjatywę i robiło się coraz groźniej pod naszą bramką… słowa trenera Michała Honca nie były na wyrost. Przeciwnik chociaż od 67 minuty grał w osłabieniu, to zdołał zdobyć gola dwie minuty później. Bartosz Matysiak, znalazł drogę do bramki przyjezdnych.

My próbowaliśmy swoich sił w kontrze, jednak brakowało nam dokładności w końcowej fazie lub na lini bramkowej dobrze spisywał się bramkarz Głogowa – relacjonował Michał Honc. Trnner podkreślił też, że taki mecze trzeba umieć wygrywać i złożył gratulacje dla zawodników za to zwycięstwo.

Niestety mecz ten kończymy z kolejną kontuzją, tym razem  Marko Zawady.

To zwycięstwo dało nam ogromny komfort i tak jak zapowiadał prezes Wojciech Smolnik, możemy usiąść do stołu negocjacyjnego i zbierać ekipę na następny- 21 już sezon MKS-u