PIERWSZA DRUŻYNA

MKS zaczyna sparować. Na inaugurację Lechia

– Lechia to fajny klubik, warunki jak na trzecią ligę są bardzo dobre. Szatnię i atmosferę mamy super. A pod względem jakości drużyna spokojnie na drugą ligę. Nic, tylko trenować i grać – mówił pod koniec roku dla portalu weszlo.pl. Michał Efir. Były napastnik Legii Warszawa, a dziś zawodnik Lechii Tomaszów Mazowiecki, tym samym anonsuje pierwszy w nowy roku sparing MKS-u. Sobotnia wyprawa naszych piłkarzy w Łódzkie, to wynik porozumienia między klubami, które jeszcze latem umówiły się na dwa mecze kontrolne.

Pierwszy odbył się na naszym KKS-ie. 18 lipca ubiegłego roku górą byli goście, którzy po trafieniach Bartłomieja Maćczaka i Marcina Mireckiego zwyciężyli 2:0. Lechiści całkiem nieźle radzili sobie jesienią. W tabeli grupy 3 ligi znajdują się na 4. miejscu i do lidera rozgrywek, którym jest Sokół Aleksandrów Łódzki, tracą 8 punktów.

Biało-niebiescy swój wyjazd zaplanowali już na godzinę 9.00, gdyż czeka ich dwu i półgodzinna podróż przed czekającym ich o 13.00 starciem. Sobotni mecz będzie jednym z dziesięciu, jakie sztab szkoleniowy zaplanował w zimowym okresie przygotowawczym do rundy rewanżowej. Oprócz Tomaszowa Mazowieckiego nasi chłopcy odwiedzą jeszcze tyko Bytom, ponieważ pozostałe „kontrolki” rozegrają w Kluczborku.

Plan przygotowań i gier kontrolnych już jakiś czas temu zamieściliśmy tutaj: http://mkskluczbork.pl/2018/12/03/plan-treningowy-i-plan-ssparingow-zima-2018/.