Od Warty po Gryf, czyli wielka majówka biało-niebieskich

W zasadzie to zaczął się już sobotę. Zawody z Legionovią Legionowo zainaugurowały wielki majowy maraton MKS-u Kluczbork. Ignorując zakończone już sobotnie spotkanie, pomiędzy 1 a 19 maja, biało-niebiescy rozegrają 6 meczów mistrzowskich, gdzie na plac gry wychodzić będą średnio co 3,17 dnia.

Co ciekawe, wszystko zacznie się w Święto Pracy, ale gwarantujemy, że przy Sportowej żadnej taryfy ulgowej nie będzie i pot lał się będzie strumieniami, także z powodu fali upałów, która wypięła się na Półwysep Iberyjski, wybierając kraj o nazwie Polska. Majowy “grill” naszej drużyny skończy się dopiero po wyjeździe, a raczej powrocie z Wejherowa.

Całość zainauguruje mecz z Wartą Poznań, ten sam, który rychtowany był na 16 marca, w ramach 22. kolejki w 2 lidze. Do Kluczborka zawitało jednak spóźnione Boże Narodzenie i mimo starań oraz mobilizacji wyjątkowej masy sił i środków, zasypało nas na biało, a starcie z poznaniakami odwołano. Ponieważ Ameryki odkrywać nie ma sensu po raz enty, komplet zapowiedzi marcowego meczu przypominamy poniżej, choć od tamtego czasu całkiem sporo się wydarzyło.

Podopieczni Petra Nemca rozpoczęli piłkarską wiosnę od falstartu. Przegrali po 0:1, po kolei, z Gryfem, Błękitnymi i ROW-em i słyszeliśmy głosy, że szkoda terminu tego nierozegranego, naszego meczu ze śnieżnym puchem. Później “Warciarze’ zwyciężyli nawet samego lidera z Jastrzębia i to jego terenie, ale na przykład zaledwie zremisowali u siebie z ostatnią w tabeli Gwardią. W ostatniej kolejce Family-House team poległ z ŁKS-em, co w konsekwencji zepchnęło go na miejsce barażowe o Nice 1 ligę.  Goście mają więc ogromną motywację do tego, żeby powrócić do swojej zielonej strefy.

Wielka majówka biało-niebieskich:

Meczowe zapowiedzi z marca 2018:

Z Wartą Poznań po raz ósmy

Dodatkowy dreszczyk Huberta Antkowiaka

Z Wartą Poznań na inauguracje rundy rewanżowej

Bilety na Wartę zachowują swą ważność

Zdjęcie: Dla Huberta Antkowiaka 1 maja 2018 będzie dniem wyjątkowym.

fot. Mirosław Szozda /mkskluczbork.pl